English|فارسي  | سایت اصلی دانشگاه |   امروز: دوشنبه ٢٠ آذر ١٤٠٢
-->

تاریخچه:

 

این بیمارستان در سال 1371 شمسی توسط تعدادی از خیرین از جمله آیت‌الله قره‌باغی نماینده مردم آذربایجان‌غربی ، در زمینی به مساحت2273 متر مربع  و با اختصاص 22 هزار و 700 میلیون ریال با نام بیمارستان سیدالشهدا  پایه گذاری شد ولی به دلیل کمبود اعتبارات و برخی مشکلات نیمه‌کاره رها شد. خوشبختانه این وعده بعد از 17 سال انتظار مردم استان به حقیقت پیوست و در مهرماه سال 88 با مجوز و نظارت مستمر اداره نظارت بر درمان وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی شروع به بهره برداری گردید. 

 

 

مشخصات:

 

این مرکز دولتی با زیربنای 10 هزار مترمربع در شش طبقه و با 153 تختخواب و 437 نفر پرسنل شروع به فعالیت می کند. بخش های بیمارستان مشتمل سه اتاق عمل جراحی، مراقبت‌های ویژه، چهار بخش CCU، داخلی مردان،زنان،اطفال، آنژیوگرافی ، اورژانس، بخش رادیولوژی، و درمانگاه است که پس از تقبل هزینه 10 میلیارد ریالی توسط یکی از خیران شهر، با مصوبه دولت در دور اول سفر رئیس‌جمهوری به استان از محل اعتبارات ملی و استانی تأمین اعتبار شد. 

 

 

وضعیت فعلی:

 

این بیمارستان یکی از پیشرفته‌‌ترین و مجهزترین بیمارستان تخصصی در شمال غرب کشور به حساب می آید که با آغاز  به کار شدن این بیمارستان،دو مرکز قلب طالقانی و امام خمینی ارومیه به عنوان بخش‌های اورژانس قلب فعالیت می‌کنند. 

 

 

دورنمای آینده:

 

  انتظار برآن است که گروه قلب بیمارستان سیدالشهدا ارومیه تا 10 سال آینده، با رسیدن به استانداردهای جهانی در جهت نأمین و ارتقاء سلامت جامعه بیماران قلبی سهمی وافر داشته باشد و به عنوان گروه پیشرو در زمینه های مختلف جراحی قلب در شمال غربی کشور قرار گیرد.